Marosi György

Marosi György
A blogger

2013. november 5., kedd

Na fogadjunk!





A fogadások, szerencsejátékok több évezredes múltra tekintenek vissza. Nem tisztem minősíteni sem a fogadást mint tevékenységet, sem pedig azokat akik fogadni szoktak; jelen bejegyzéssel csupán egy sportfogadással kapcsolatos peres ügyet szeretnék bemutatni.

Ebből az ügyből kitűnik, mennyire sportszerűtlenül jár el egyik vagy másik fogadóiroda. A gyakorlatban több olyan eset van, amikor szemrebbenés nélkül átverik a játékosokat, az viszont ritka, hogy a bepalizott személy szembeszálljon velük és kiharcolja az igazát.

Szóval az Ügyfél megtette a tétjeit, többek között egy kosárlabda mérkőzés otthon játszó csapatát jelölte meg nyertesnek, a lefogadott összeg 18 – szoros tétjével. Ezt a tétet adta meg az illető fogadóiroda. Nyert az otthon játszó csapat, ügyfél bemegy a fogadóirodába, ahol közlik vele, hogy nem lesz pénz, Ön veszített uram! És egész pontosan miért is? Mert tévedés történt, technikai hiba, ugyanis mi nem akartunk 18-szoros összeget fizetni a hazai csapat győzelme esetén, igazából pont fordítva képzeltük el a dolgot: 18-szoros összeget fizetünk, ha veszít az otthon játszó csapat. Mindezt szemrebbenés nélkül, az erősebbik kutya fölényes nyugalmával adták elő.

Ügyfél nem hagyta annyiban a dolgot, per lett belőle. A peres eljárás során három dologgal érveltünk:

1. A fogadás tulajdonképpen egy szerződés, amely két fél között köttetett. És mint ilyen, az egyik szerződő fél egyoldalúan nem módosíthatja, a másik fél beleegyezése nélkül. A potenciális nyeremény összege a szerződés (a fogadás) részét képezi. A játékos eldönti, hogy melyik eseményre fogad, mennyi pénzösszeget hajlandó kockáztatni, de miután kifizette a fogadásra szánt összeget és megkapta a szelvényt, onnantól kezdve szerződéses viszonyról beszélünk

2. Van egy régi jogi alapelv, mely szerint senki nem hozhatja fel védelmére a saját hibáját, saját mulasztását. Tehát, ha tévedés történt, az a fogadóiroda saját szociális problémája, keressék meg a vétkest és kérjék számon a hibáját.

3. Az, hogy technikai hibáról van szó és nem szándékosságról, a per során sehonnan nem derült ki.

Ügyfél megnyerte a pert alapfokon és fellebbezésben is és, bár végrehajtó segítségével, de sikerült felhajtania a teljes összeget.

Mialatt zajlott a jogi csatározás, felhívott egy középmagas barna női hang és miután bemutatkozott, hogy tudniillik ő a fogadóirodát működtető cég regionális képviselője, szárazon közölte velem, hogy ezt a pert nem fogjuk megnyerni. Mire én: Na fogadjunk!

4 megjegyzés:

  1. Hajrá Gyuri! Így kell eljárni, elvégre vannak törvények is!

    VálaszTörlés
  2. Érdeklődnék, hogy ez melyik fogadóiroda volt, és hol volt a per. A Szerencsejáték Zrt.-n kívül tudtommal nincs másik ezzel foglalkozó cég, tehát perelni sem lehet.

    VálaszTörlés
  3. Elnézést, ha nem derült ki a bejegyzésből, romániai irodárol van szó és a per is természetesen Romániában zajlott. A kérdéses cég és sok másik müködtet fogadóirodákat, ajánlom figyelmébe a http://agentiidepariuri.ro/ gyűjtőportált, ezen megtalálhatóak a legfonotosabb cégek.

    VálaszTörlés
  4. Tovabbi egeszseget es sok sikert Marosi ugyved ur.Amugy szemelyesen en vagyok az emlitett fogadast eltalalt,majd az on segitsegevel megnyert B.Cs. A nyeremenybol vasaroltam ket tinot! Megnonek marha lessz belolluk.Bornyuznak,TEJELNEK.Gondolom konnyebben mint a fogadoiroda!!!!

    VálaszTörlés